Repertuar

ZABAWY DZIECIĘCE
Jak to dawniej było - dzieci bawiły się w Modry Chaber, Sitko, Wilka. Zebrane w kompozycje taneczną zabawy przedstawia grupa dziecięca a właściwie bawi się w nie na scenie.

TRAMBLANKA
Niezwykle energicznie zatańczona przez młodzież polka wmetrum3/4, poprzedzona śpiewem znanej opoczyńskiej piosenki Na Topoli.Temat rozwinięty w wiązankę tańców regionu opoczyńskiego : Kowol, Szefc.

ZELMAN
Skomponowana dla dziecięcej grupy wiązanka oberków łowickich zamknięta w ramy zabawy zwanej Zelman znanej w tym regionie.

KRAKOWIAK Z LAJKONIKIEM
Część I to wiązanka tańców z regionu krakowskiego w wykonaniu grupy dziecięcej, II część tanczy grupa najstarsza i jest to krakowiak w formie narodowej. Wejście Lajkonika to na krótko powrót dzieci na scenę.

TAŃCE ŚLĄSKIE
Dla grupy starszej dziecięcej skomponowano wiązankę tańców śląskich: koziorajka, zajączek, mietlorz, trojak.

KARCZMA
wiązanka tańców opoczyńskich; są tu zawarte Polka Kielecka, Żyd, Staroświecko polka, Oberek od Studzianny, wszystko wyśpiewane i wytańczone z właściwym dla regionu opoczyńskiego nerwem.
Kliknij aby pobrać materiał filmowy.

TAŃCE LUBELSKIE
Wiązanka tańców regionu lubelskiego gdzie dostojne korowody Macha i lekki walczyk Lubelski ożywia energiczna Osa, Cygan, Oberek i polka Lubelska.

TAŃCE GÓRALI OD ŻYWCA
Opracowanie zawiera najbardziej charakterystyczne dla regionu Żywieckiego elementy: Siustany, Koło, Hajduk, Obyrtki, popisowe elementy w tańcu chłopców nieodzowne dla tańców górali, śpiew wielogłosowy bez podtrzymania ze strony kapeli.

WYCINANKI ŁOWICKIE
Wiązanka tańców Łowickich oparta głównie na polkach i płaskim oberku, pojawia się oczywiście znany w łowickim Klapok i popisowe figury chłopców.
 


Galeria